Politická strana DOPRAVA

Strana DOPRAVA vznikla ako reakcia na aktuálnu situáciu na Slovensku, kde sa politici predháňajú v populizme a hlavným spôsobom boja o voliča sa stalo rozhadzovanie verejných peňazí. Štát občanom berie čoraz viac vo forme rôznych daní, poplatkov a odvodov. A to len preto, aby mohol financovať rôzne sociálne balíčky a služby zadarmo. To všetko v situácii, kedy nie je dokončená diaľnica do Košíc, nefunguje zdravotníctvo, o reforme školstva sa iba hovorí a domôcť sa svojho práva na súde trvá roky. 

Rozvoj podnikania sa zas nesie v duchu netransparentného prideľovania rôznych dotácií, stimulov a individuálnych výhod, ktoré iba deformujú trh. Administratívna záťaž podnikateľov a miera regulácie pritom kontinuálne rastie. 

Politici sa naučili, že najjednoduchším spôsobom, ako si voliča získať na svoju stranu, je kúpiť si ho za jeho vlastné peniaze, ktoré mu predtým vzali z výplaty. Sme presvedčení, že tento vývoj je dlhodobo neudržateľný, keďže vedie k prejedaniu si vlastnej budúcnosti.

Strana DOPRAVA chce tento chorý stav zmeniť. Potrebujeme návrat k reformám a budovaniu funkčného štátu pre aktívnych občanov, ktorí tvoria hodnoty. Kým súčasná opozícia sa tvári, že riešením je iba výmena ľudí vo vedení štátu, ktorí budú lepšie riadiť existujúci systém, my sme presvedčení, že ten je potrebné od základov zmeniť. 

Preto je našim heslom MENEJ PRE ŠTÁT, VIAC PRE ĽUDÍ. Chceme presadiť zníženie miery prerozdeľovania. Sú to práve bežní ľudia a podnikatelia, ktorí lepšie vedia, na čo chcú minúť vlastné peniaze. Nepotrebujú politikov na to, aby míňali za nich. Chceme preto štíhlejší štát, nižšie dane, odvody, viac slobody a zodpovednosti pre občanov a podnikateľov.

Veríme, že dokážeme byť skutočnou alternatívou pre voličov hľadajúcich pravicovú, konzervatívnu a zároveň proeurópsku stranu, ktorá si ich priazeň nebude kupovať sociálnymi balíčkami, ale ponúkne skutočné reformy a riešenia.